Hakkında

İzmir Demokrasi Üniversitesi Matematik Bölümü, öğrencilerine üst düzeyde bir matematik eğitimini mantıksal düşünce düzeni içerisinde vermeyi planlamaktadır. Bölümümüz akademik disiplinler arasında da gerekli olan matematik eğitimi için ihtiyaçları karşılamak adına tasarlanmış programlar sunar.

 İzmir Demokrasi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü ilk öğrencilerini 2019-2020 eğitim öğretim döneminde almıştır. Bölümümüzün eğitim dili İngilizcedir. 

 Öğrencilerimiz, İzmir Demokrasi Üniversitesi’nin eğitim öğretim konusunda sahip olduğu modern yaklaşımlar ile akılcı ve bilimsel eğitim anlayışı sayesinde ayrıcalıklı bir eğitim alacaklardır. Özenle hazırlanmış lisans eğitim programı sayesinde matematik alanında temel bilgiler edinmenin yanı sıra alacakları seçmeli dersler sayesinde ilgi duydukları alanlarda detaylı bilgi sahibi olarak kendilerini geliştirme imkanı bulacaklardır.

 Kazanılan Dereceler

Bölümümüzü başarıyla tamamlayacak olan öğrencilerimize matematik lisans diploması verilecek olup, mezunlarımızın alanında yenilikleri takip eden, analitik düşünme yeteneğine sahip, araştırmacı ve bilime katkı sunacak bireyler olması hedeflenmektedir.