Prof. Dr. Dilek İNAN (Dekan)

Sevgili Öğrencilerimiz, öncelikle üniversitemiz ve Fen-Edebiyat Fakültemizi seçerek aramıza katıldığınız için sizleri, en büyük destekçiniz olan ailenizi ve öğretmenlerinizi tebrik ederim. Yeni kurulan üniversitemiz ve fakültemizde okuyacak ilk öğrenciler arasında olmanız şahsım, fakültemiz öğretim üyeleri ve çalışanlarımız için büyük önem taşımaktadır.

Fakültemiz, eğitim-öğretim hizmeti veren tüm bölümlerde eğitim kalitesinin yükseltilmesini, çağın ve toplumun ihtiyaçlarını dikkate alarak yeni eğitim öğretim modellerini hayata geçirmeyi, aldığı eğitimle mesleğini, kendisini, ülkesini, toplumunu geliştireceğine inanan nitelikli bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Fakültemiz sizlerin eğitim-öğretim beklentilerini eksiksiz karşılamak amacıyla bütün hazırlıklarını tamamlamış olup, eğitim-öğretimde son yenilikleri yakından takip eden ve kendini sürekli yenileyen öğretim elemanlarıyla siz değerli öğrencilerimizi beklemektedir. Fakültemizde sağlam temelli bir eğitim-öğretim almanızın yanı sıra eleştirel düşünen, bağımsız araştırmalar yapan ve kendinizi yenileme yeteneklerini geliştiren bireyler olarak yetişeceksiniz. Fakültemizde okuyan öğrencilerimiz ayrıca yapılan ikili anlaşmalar çerçevesinde Erasmus, Farabi ve Mevlanana programlarından yararlanabilecek yurt içinde ve yurt dışındaki çeşitli üniversitelerden de eğitim alma imkanına sahip olacaktır.Birlikte yürüyeceğimiz bu eğitim yolculuğunda aynı çatı altında bulunacak olmanın şahsıma büyük mutluluk vereceğini belirtmek isterim. Şimdiden size ve tüm öğrencilerimize sevgilerimi sunuyor, özlemle bekliyorum.